5 października 2010 roku Stowarzyszenie W Naszych Rękach rozpoczęło realizację projektu p.t. „BAJKA W NASZYCH RĘKACH”.

   Projekt składa się z trzech etapów:

I. Konkurs na bajkę poruszająca temat wad rąk (05.10.2010-01.03.2011 r.) miał charakter otwarty. Jego uczestnikiem mógł być każdy, bez względu na wiek i wykształcenie, pod warunkiem, że miał pomysł na bajkę w tej, bardzo konkretnej tematyce i potrafi go spisać wierszem lub prozą. Konkurs został rozpowszechniony poprzez internet – w tym portale społecznościowe i fora tematyczne, jak również w lokalnych środowiskach członków i sympatyków Stowarzyszenia – przez rozwieszenie stosownych plakatów. Wpłynęło prawie 200 prac. Spośród nadesłanych bajek wybrano 8 najlepszych, które ukazały się w książce. Ilustarcje do książki tworzyły dzieci z wadami rak oraz ich rodzeństwo i przyjaciele.

Organizatorem konkursu oraz wydawcą jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Rak „W Naszych Rekach”. Podczas organizacji konkursu została nawiązana współpraca ze sponsorem nagród w konkursie firmą CONSUS S.A. W celu promocji stowarzyszenie uzyskało również wsparcie od drukarni KLAUDIA-DRUK, która bezpłatnie wydrukowała plakaty promocyjne, które zostały rozwieszone w całej. Informacje nt konkursu ukazały się na następujących stronach internetowych: www.ngo.pl, www.kampaniespoleczne.pl, www.niepelnosprawni.pl, www.bajki-zasypianki.pl, www.bajkopisarze.pl, www.miastodzieci.pl,      www.zawodmama.pl.

II. Wydanie Bajek w formie książkowej (02.03.2011-31.05.2011 r.) W pierwszym nakładzie wydano 1000 książek, które trafiły bezpłatnie do dzieci z wadami rąk oraz do placówek oświatowych do których uczęszczają. Druk ksiażki w takim nakładzie był możliwy dzięki firmie VIGO-Ortho Polska, naszemu partnerowi. Ponieważ pierwszy nakład rozszedł się błyskawicznie firma VIGO pokryła również koszty dodruku.

III. Upowszechnienie wydanych bajek (01.06.2011 – 31.12.2011 r.). Pierwsze spotkanie promocyjne "Bajek w naszych rękach" odbyło się 9 czerwca 2011 roku w Warszawie - zobacz zdjęcia. Książkę objął patronatem medialnym Portal internetowemy niepełnosprawni.pl.