Laureaci konkursu "BAJKA W NASZYCH REKACH":

Miejsce 1: "Najmniejszy Anioł" - Ewa Król - Czechowice - Dziedzice

pobierz scenariusz lekcji: 1, 2

Miejsce 2: "Pokrywka"- Robert Zboroch - Białobrzegi

pobierz scenariusz lekcji

Miejsce 3: "O tym, jak króliczek odnalazł szczęście" - Anna Szczerba - Polkowice

pobierz scenariusz lekcji

Miejsce 4: "Chłopiec o grafitowych stopach" - Arkadiusz Przybysz - Łódź

Miejsce 5: "Filip" - Alicja Kowalska - Radwanice

Miejsce 6: "Paluszki" - Agnieszka Budnik - Kraków

Miejsce 7: "Malusie Palusie" - Iwona Laszczyk - Bełchatów

Miejsce 8: "Magiczna sztuczka" - Magdalena Szalpuk - Szczecin

Pozostałe bajki które wpłynęły na konkurs, w kolejności alfabetycznej:


Adaś - Kasia Mitas
Amelia - Andrzej Dołgowicz
Aniołki - Marek Makowski
Bach - Iwona Czesiul-Przybył
Bajka -
Bajka dla dzieci z wadami rąk -
Bajka dla mojego przyjaciela - Moc gwiazdy polarnej - Piotr Lejwoda
Bajka o chłopcu bez dłoni - Magdalena Szalpuk
Bajka o czekoladowym domku - Małgorzata Sobol
Bajka o dobrych misiach i złym czarnoksiężniku - Małgorzata Zawada-Janusz
Bajka o Kubie Świerku - Anna Filip
Bajka o Misiu i Motylku
- Dagmara Matusiak
Bajka o niemiłym Kajtku i mądrym elfie - Małgorzata Zawada-Janusz
Bajka o niezwykłej dziewczynce - Maria Majeranowska
Bajka o pajacyku - Natasza Frankowicz
Bajka o Piegusie i Śmieszku - A. Piliszewska
Bajka o skrzatce Neli - Magdalena Nowicka
Bajka o staruszku - Agata Słota
Bajka o świerczku, który wyrósł w liściastym zagajniku Marty Kicińskiej- Marta Kicińska
Bajka o tęczowym chłopcu - Jan Witowski
Bajka o tęczowym lesie -
Bajka o zaskrońcu Dyziu - Elżbieta Janikowska
Bajka o zwycięzcy - Anna Kowalik
Bajka z dobrym sercem - Karolina Drzymalska
Bajka "W naszych rękach" - Joanna Gulajew
Bajka - niezwykłe rękawiczki - Anna Stec
Ballada o braciach syjamskich - Tomasz Misiewicz
Baśń o Gollumie - Marta Poremba
Bąk i mucha - Marta Jakubiak
Bliźniaki Szymona czyli Delfin i Żółw -
Był pierwszy września - Konrad Małecki
Była sobie owca - Emilia Sokołowska
Czarodziejskie kwiaty - Jan Serafin
Czaruś szybkonogi - Emilka, Zuzia, Ewa Król
Czerwony kapturek -
Cześć -
Dar drzewa - Ewa Król
Dawno temu w królestwie grajokowo - Martyna Rutkowska
Dąb Starocha - Vadzim Skarabahaty
Delfinek - Marcin Czeczko
Dlaczego serce jest najważniejsze - Zofia Kołsut-Bańska
Dotyk nie darem mi - Janaszek Katarzyna
Dzieci drwala, Mateusz i Ala - Wiesława Popek
Edziowe mądrości - Oliwia Papież
Emilka - Amelia Tężycka, Michalina Tężycka, Justyna Schubring-Tężycka
Felcia - Natalia Wiśnioch
Handlandia - Kinga Półchłopek
Historia małego Malusia - Alicja Łakomy
Historia niezwykłego chłopca - Agnieszka Myśliwska
Historia ta wydarzyła się... - Anna Karaczan
Jak to z Robisiem było - Agnieszka Przybylska
Jak Maciuś i Michasia zdobyli nowych przyjaciół - Ewa Mamińska
Jak ślimak Maciuś został jubilerem - Wiesława Popek
Ja przecież też potrafię - Safarzyńska Elżbieta
Jaskółka - Krzysztof Sobolewski
Jaś i zaczarowana babcia - Renata Rime
Jaś o czterech paluszkach - Izabela „Senara„ Miszczyk
Jaśka pierwszy dzień nowej szkoły - Paweł Księżyk
Jola, Koparka Berta i inni znajomi - Barbara Żelezny
Julia - Renata Stono
Julka kulka - Sylwia Natkowska
Julka spotyka Hipolita - Radosław Łuczak
Kamyczek jesteś - Kasia Cwojdzińska
Kangurek Krzyś - Urszula Skowrońska
Karolina - Paulina Osmolska
Karpiowa sprawa - Tomasz Drabarek
Kataklizm w świerkowym lesie - Katarzyna Rodacka
Kogucik i wróbelek - Dagmara Kamińska
Kolin i stary dąb - Arkadiusz Mackowiak
Konkurs talentów - Karolina Gęsikowska
Kraina Daktylii - Anastazja Jachyra
Krasnoludki żyją w nas - Małgorzata Miczulska
Królestwo króla Migona - Agata Gołda
Królicza łapka - Magda Karp
Księżniczka Ada - Karolina Murawska
Księżniczka w wieży - Michalski Wiktor
Kuba, Szymon i Grześ - Dorata Dziedzic-Chojnacka
Kubuś w krainie szeryfów - Agata Gumieniak
Kwiatuszek z wielkiego ogrodu - Anna Rozenberg
List do przyjaciela - Anna Rusek
Leśni przyjaciele - Patrycja Kobak
Magda w przedszkolu - Joanna Kowalak
Magiczne źródełko - Sebastian Wiktorski
Mała myszka Gryzelka - Elżbieta Ołdachowska
Maks i domek pod Niebieskim Kapeluszem - Halina Sankowska
Malarz - Patryk Niemiec
Mała koniczynka - Marlena Małkiewicz-Banasiak
Mała niedźwiedzica - Urszula Kozłowska
Małpka
- Justyna Żelazo
Marysia chciała iść na grzyby - Ewa Kowalska
Masz ręce, miej serce - Iwona Kuśmierz
Miłka i Złotopióry - Paulina Jakubowska
Miś - Przemo Szejner
Miś na trzech łapkach - Magda Rybka
Myszka Bernadetka - Joanna Stepaniuk
Nadeszła Wiosna - B. Torska
Najlepsza przyjaciółka - Elżbieta Ołdachowska
Najlepszy prezent dla mamy - Katarzyna Wiktoria Szwarocka
Na polanie - Iwona Trojanowska
Nie tak dawno temu - Ilona Kubek
Nie za coś, ale pomimo czegoś... - Kamil Reszka
Nieznajoma - Pasternak Kamil     
Nieznana opowieść pana Jana i pani Małgorzaty - Michał Górski
Nela na safari - Anna Englert-Bator
Neli - Wiesława Popek
Nowy kolega - Anna Czajkowska
O czarnej pustce i rybaku - Krystyna Zalewska
O dzielnej kaczuszce Amelii - Katarzyna Karlik
O dzielnym Bondo - Justyna Sławecka
Ogród pełen kwiatów - Daniel Buchowiecki
O kłopotach wężusia Syczka - Grażyna Modrzewska i Marta Modrzewska
O kotce na trzech łapach, która stała się tygrysicą - Monika Andrzejczak-Zawada
O królewnie stokrotce - Alicja Szczepaniec
O małym skrzydełku Bronka Skowronka - Anna Rozenberg
O mądrości leśnych mieszkańców - Magdalena Walków
O misiu i motylku - Dagmara Matusiak
Opowieść o czterech porach roku - Małgorzata Zawada-Janusz
Opowieść o zającu Chybciku - Magdalena Walków
Osiołek - Ewelina Giemla-Mulka
O Tuptusiu - Ewelina Malec
Paluszki malutkiej Liki - Agata Gołda
Piła bez rączki - Iwona Czesiul-Przybył „Bach
Pierwszy dzień w przedszkolu - Bernadeta Zając
Pieczątkorączki - Aleksandra Szolginia
Pięknie się różnimy - Daniel Buchowiecki
Pomóż mi niedźwiadku - Katarzyna Totczyk
Pomóż ocalić życie bezbronnemu - Beata Jankowska - bajka chwilowo niedostępna
Prawdziwka dla Amelki - Ewa Biskupska
Przeszczep - Janaszek Katarzyna
Przygoda w bajaderce - Magda Rybka
Przyjaciel - Anastazja Jachyra
Przyjaciele z krainy Mi - Agata Chłopek
Przyjaźń nie z tego świata - Elwira Kasperek
Rafał i jego gromadka - Piotr Rosa
Rączka - Kasia Mitas
Ręce przyjaźni - Renata Pulikowska
Rękawica na miarę - Renata Pulikowska
Róża - Halina Woźniak
Rudaska - Małgorzata Glińska
Rufi - Krzysztof Szałek
Rycerz - Patryk Niemiec
Salij – człowiek z kamiennymi rękami - Milena Zatylna
Skrzydlaci bracia
Spotkanie - Sławska Natalka
Stonoga Zuzia - Agata Widzowska
Stworzonko - Marta Trzeciak
Szczęśliwe wakacje - Piotr Majchrzyk
Sześciopalczasta Agatka - Izabela „ Senara „ Miszczyk
Ślepy - Janaszek Katarzyna
Trener - Agata Grzelak
Trojka - Urszula Kozłowska
Trzy bajki - Agnieszka Mikołajczyk
Uczniowie Pani Sowy - Edyta Matłosz
Uzdrawiającu kwiat - Emilka, Zuzia, Ewa Król
Wielka wyprawa na mały biegun - Żaneta Makowiecka
Wiewiórka - Anastazja Jachyra
W dalekiej, leśnej krainie - Marek S.
Wierszyk - Anna Karpiel
Wiosenna wycieczka - Joanna Wilk
W krainie dziecięcej radości - Ewelina Grzelązka
W lesie przyjaźni - Renata Rime
W odległej wiosce Tymes
W ogrodzie - Krzysztof Szałek
W naszych rękach - Janaszek Katarzyna
Wróżka bez paluszka - Olga Ślepowrońska, Grzegorz Ryczywolski
Wspaniałe wakacje - Kania Martyna
Wszystko się może zdarzyć - Marcin Rygielski
Wyjątkowy dzień - Agata Widzowska
Wyprawa - Krystyna Zalewska
Zaczarowany krzew - Sławska Edyta
Zamysł - Janaszek Katarzyna
Zimowe igrzyska - Sebastian Wiktorski
Złodziej własnych jabłek - Krystyna Zalewska
Złote serce - Krystyna Zalewska
Zuzia - Anna Stec
Zwykła historia o niezwykłej wizycie - Weronika Wełna
Żabka - Jan Witowski

 

 

   Bajki pozakonkursowe:

 Jeśli napisałaś/eś bajkę i chcesz się .nią z nami podzielić wyślij ją na adres stowarzyszenie@wnaszychrekach.pl .a my umieścimy ją na tej stronie :)

 

Sen Marka - Ewa Fabisiak