KONKURS TALENTÓW

 

Zgadnijcie szybko, kim są Nuti i Puki? Dobrze podpowiem Wam. Nuti i Puki są małymi małpkami i mieszkają w dżungli. Nie jest to jednak zwyczajna dżungla, jaką znacie z telewizji czy książek. Ta jest niezwykła. Chcecie wiedzieć dlaczego? Właśnie z powodu tych wszystkich małpek, które w niej żyją. Chcecie usłyszeć, co pewnego razu wydarzyło się w dżungli?
 Nuti i Puki, jak co dzień z rana, poszły do szkoły. Gdy dotarły na miejsce od razu zauważyły plakat, na którym napisane było wielkimi literami: KONKURS TALENTÓW. Zaciekawiły się natychmiast, bo taka jest małpia natura. Szybko przeczytały wszystkie informacje i zapaliły się niezmiernie. - Ja zagram na pianinie! – krzyknęła radośnie Puki. - Nareszcie będę mogła wystąpić przed prawdziwą publicznością! – cieszyła się. Nuti spojrzała na nią zakłopotana. – No tak, to świetny pomysł, z pewnością dobrze Ci pójdzie – powiedziała. – Też chciałabym wystąpić, ale przecież nie mam dłoni, nie mogę grać – zasmuciła się. - No co Ty Nuti! Przecież gdyby każdy grał tak, jak ja, to konkurs byłby nudny! – Puki natychmiast zareagowała na słowa przyjaciółki. Pani Uczy, ich nauczycielka, która przysłuchiwała się małpim rozmowom, dodała – Nuti, jesteś zdolną małpką, nie gorszą od innych, na pewno powinnaś wziąć udział w naszym szkolnym konkursie. Jestem pewna, że wkrótce coś wymyślisz. Jest jeszcze trochę czasu. Nuti posłuchała, uspokoiła się i cały dzień zastanawiała się, jakie umiejętności mogłaby zaprezentować. Na niczym nie umiała się skupić, toteż codzienna gra w małpią piłkę z przyjaciółmi nie wychodziła jej tak dobrze, jak zwykle. Wreszcie wymyśliła. – Wiem! – krzyknęła Nuti na cały głos. Inne małpki zatrzymały się i z zainteresowaniem patrzyły na przejętą koleżankę. – Co wiesz? – pytały jedna przez drugą. – Wymyśliłam, że podczas konkursu talentów będę śpiewała. Co o tym myślicie? – zapytała. Wszystkie małpki radośnie jej przyklasnęły. – To świetny pomysł! – potwierdziła też Puki. Gdy nadszedł dzień konkursu w raz z nim pojawiło się wiele atrakcji. Jedna małpka robiła pokaz akrobatyczny. Inna prezentowała namalowane przez siebie obrazy. Puki stukała radośnie w klawisze pianina, wygrywając przepiękną piosenkę, a Nuti śpiewała wymyślone przez siebie słowa piosenki:

 

Wszystkie małpki kochają zabawę
Nieważne czy mają w niej dużą wprawę
Nieważne czy brak im różnych zdolności
Wszystkie małpki żyją w równości
Nawet jeśli mi dłoni brakuje
Dzięki Wam kochane nigdy tego nie czuję
Robię, co lubię, uczę się, nie kryję
W zielonej dżungli wiem, że żyję
Przy Was nie mam powodów do złości
Każda małpka to cząstka miłości.
Chcecie wiedzieć, która małpka wygrała konkurs talentów? Niech to zostanie tajemnicą. Wszystkie małpki zasłużyły na pierwsze miejsce. Wszystkie bardzo się starały i pokazały prawdziwe talenty. Najważniejsze jednak, że rywalizowały ze sobą w przyjaznej atmosferze. Nie zazdrościły i dopingowały się wzajemnie. Przyjaźń jak zwykle zwyciężyła między nimi. 

następna bajka: "Kraina Daktylii"